Wat gebeurt er nog in dit jaar van de vrijwilliger

Wat gebeurt er nog in dit jaar van de vrijwilliger

Veldhoven kent veel vrijwilligers: mantelzorgers, in de sport, strijd tegen analfabetisme, zorg of natuur. Zonder hen zou onze gemeente niet zo b(l)oeiend zijn. Maar CBS-cijfers laten zien dat minder mensen zich minder uren vrijwillig inzetten voor anderen. Intussen vragen allerlei maatschappelijke problemen wel om meer betrokkenheid. Tijd om in dit ‘Nationaal jaar Vrijwilige inzet’ vragen te stellen aan het college.

Inwoners bepalen samen de kracht van onze gemeente. Voor de velen die anderen mensen helpen, is dit heel normaal. Vrijwilligerswerk geeft hen voldoening door het contact met mensen die ze anders nooit hadden ontmoet. De burgemeester beaamde dit in zijn nieuwjaarstoespraak. Maar de PvdA Veldhoven constateert dat het daarna stil is gebleven. Signalen van begeleiders van vrijwilligers bevestigen dit. Dus stelde de fractie de volgende vragen aan ons college:

 

  • Zijn dit jaar ons onbekende initiatieven genomen om vrijwilligers blijk te geven van de gemeentelijke waardering?
  • Wat is er gedaan om het vrijwilligerswerk onder de aandacht te brengen?
  • Komen er nog activiteiten met als centrale thema de waardering voor de vrijwillige inzet?
  • Krijgen verenigingen en organisaties dit jaar nog ondersteuning om meer vrijwilligers te trekken?
Tekst: Frans Hofmeester